Auto zastępcze ŚląskŚląsk, auta zastępczeAuto zastępcze – ŚląskJeżeli przytrafi nam się kolizja drogowa, w wyniku której nie będziemy mogli korzystać z naszego samochodu, nie oznacza to, że do czasu naprawy pojazdu będziemy pozbawieni auta. Jeżeli to nie my byliśmy sprawcami kolizji, możemy bezpłatne uzyskać auto zastępcze. Śląsk jest regionem, w którym sporo osób porusza się pojazdami, przez co też kolizje są tutaj wręcz na porządku dziennym. Jeśli powodują one znalezienie się samochodu w warsztacie na pewien czas, właściciele pojazdów mogą wnioskować o udostępnienie darmowego auta zastępczego. Zasady uzyskania takiego pojazdu są bardzo proste. By auto zastępcze było dla nas bezpłatne, nie możemy być sprawcami kolizji. Dokumenty, które musimy skompletować to:

  • dowód osobisty
  • prawo jazdy
  • imię i nazwisko sprawcy kolizji oraz dane jego ubezpieczyciela
  • numer zgłoszenia szkody do Towarzystwa Ubezpieczeniowego
  • notatkę policji z miejsca zdarzenia, potwierdzającą, kto jest sprawcą kolizji

Z takim kompletem dokumentów w każdej chwili możemy uzyskać auto zastępcze. Śląsk daje nam wiele możliwości pozyskania pojazdu zastępczego, ponieważ działa tu sporo instytucji mających taką ofertę. Nasza firma, chociaż ma siedzibę w Mysłowicach, oferuje auta zastępcze dla każdego spełniającego powyższe warunki. Samochód dostarczymy na wskazane miejsce: może to być miejsce kolizji, adres zamieszkania bądź jakiekolwiek inne, pod które osobie pozyskującej auto zastępcze będzie wygodnie je odebrać.

Kto ponosi koszty auta zastępczego?

Auto zastępcze Śląsk, wynajem samochodówWynajem aut zastępczych na Śląsku

Na mocy prawa kosztami związanymi z korzystaniem z samochodu zastępczego jest obciążony sprawca, który pokrywa je ze swojej polisy ubezpieczeniowej. Poszkodowany w wyniku kolizji może samodzielnie wybrać wypożyczalnię, z której weźmie auto zastępcze. Śląsk jest w całości obsługiwany przez naszą wypożyczalnię, podstawimy samochód w dowolne miejsce. Koszty dobowe udzielenia samochodu przez wypożyczalnię oraz opłaty związane z podstawieniem samochodu oraz jego odbiorem ze wskazanych miejsc pokrywa ubezpieczyciel sprawcy kolizji. Osoba pobierająca auto zastępcze nie ma narzuconych limitów kilometrów, nie ma również obowiązku wnoszenia kaucji zabezpieczającej. Jedynym ograniczeniem w wyborze samochodu zastępczego jest to, że nie może być on wyższej klasy niż pojazd, który ma zastępować. Samochód zastępczy może zostać udostępniony od momentu wystąpienia szkody i osoba poszkodowana ma prawo korzystać z niego do dnia, w którym zostanie jej wypłacone odszkodowanie bądź odbierze własny samochód z naprawy. Wszelkie rozliczenia za korzystanie z auta zastępczego są załatwiane pomiędzy wypożyczalnią udostępniającą pojazd oraz ubezpieczycielem sprawcy kolizji, dlatego jedyne formalności, jakie dotyczą osoby poszkodowanej, są związane z odpowiednimi dokumentami potrzebnymi do udostępnienia pojazdu oraz ze zwróceniem auta zastępczego, kiedy będzie to już możliwe, w związku z wystąpieniem opisanych wcześniej warunków.