Wynajem samochodów Siemianowice Śląskie
Wypożyczalnia samochodów Siemianowice Śląskie
2 marca 2018
Katowice
Auto zastępcze Katowice
2 marca 2018

Auto zastępcze GliwiceKolizja samochodowa może przytrafić się każdemu, jednak kiedy w jej wyniku nasze auto zostanie uszkodzone w stopniu uniemożliwiającym kontynuowanie jazdy, może to dla nas oznaczać poważne utrudnienia. Na szczęście, jeśli to nie my jesteśmy sprawcą kolizji, możemy otrzymać bezpłatne auto zastępcze.

Gliwice są miejscowością, w której z łatwością uzyskamy zastępczy pojazd – umożliwia to nasza wypożyczalnia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, z jakim stresem wiąże się bycie uczestnikiem kolizji drogowej, dlatego umożliwiamy szybkie i bezproblemowe uzyskanie w naszej wypożyczalni darmowego auta zastępczego. Jak bezpłatnie uzyskać pojazd zastępczy? Jeśli nie jesteśmy sprawcami kolizji, musimy posiadać dane sprawcy oraz jego ubezpieczyciela. Konieczne jest także posiadanie numeru zgłoszenia kolizji do Towarzystwa Ubezpieczeniowego oraz notatki policji z miejsca zdarzenia, która potwierdzi, że nie jesteśmy sprawcą kolizji. Te dokumenty, wraz z prawem jazdy i dowodem osobistym będą wystarczające, by uzyskać auto zastępcze.

Gliwice są terenem naszej działalności, zatem można zgłosić się do naszej wypożyczalni w celu uzyskania auta zastępczego.

Zasady uzyskania auta zastępczego

Auto zastępcze - GliwiceWynajem samochodów zastępczych Gliwice

Formalności, których należy dopełnić przed zgłoszeniem się po samochód zastępczy oraz uzyskane w wyniku ich dopełnienia dokumenty zostały już omówione. Wart znać jeszcze dokładne zasady związane z uzyskiwaniem auta zastępczego. Samochód zastępczy jest udzielany bezpłatnie i bezgotówkowo osobie poszkodowanej w wyniku kolizji i może zostać bez żadnych opłat dostarczony na wskazane przez nią miejsce. Za udostępnienie samochodu zastępczego nie jest pobierana żadna dodatkowa kaucja zabezpieczająca. Osoba uzyskująca auto zastępcze nie ponosi żadnych kosztów związanych z jego pozyskaniem i użytkowaniem. Może z niego korzystać do momentu wypłaty odszkodowania bądź odebrania swojego samochodu z naprawy.

Wszelkie koszty związane z uzyskaniem samochodu zastępczego przez osobę poszkodowaną w kolizji ponosi ubezpieczyciel sprawcy kolizji. Warto wiedzieć, że nie może on wskazywać poszkodowanemu wypożyczalni, z której uzyska on auto zastępcze – Gliwice to nie jedyna miejscowość, w której prowadzimy działalność i pojazd zastępczy można uzyskać u nas niezależnie od tego, gdzie miała miejsce kolizja bądź gdzie zamieszkuje osoba poszkodowana w jej wyniku. Poszkodowany może samodzielnie i bez niczyjej ingerencji wybrać wypożyczalnię.  Jedyną obowiązującą go zasadą jest taka, że auto zastępcze nie może być wyższej klasy niż samochód, który uległ kolizji. Oczywiście z samochodu zastępczego można skorzystać już od dnia, w którym powstała szkoda. Tak jak zostało już wspomniane, będzie to możliwe po dopełnieniu wszystkich formalności, oraz po zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela i uzyskania numeru tego zgłoszenia.

Auto zastępcze Gliwice – Skoda FabiaWypożyczalnia samochodów zastępczych w Gliwicach