wypożyczalnia samochodów regulamin
Wypożyczalnia aut
28 maja 2018
wypożyczenie samochodu
Wypożyczenie samochodu – wakacje
11 czerwca 2018

Dąbrowa Górnicza – niedoceniona “perełka na mapie Polski

Dąbrowa Górnicza – niepozorne miasto znajdujące się w województwie śląskim. Zlokalizowane jest dokładnie na Wyżynie Śląskiej, nad Czarną Przemszą i Białą Przemszą. Ta urokliwa lokalizacja zapewnia gąszcz wielu atrakcji. Każdy kto chociaż raz odwiedzi to miasto znajdzie coś dla siebie – jest to idealny przystanek wycieczek zarówno dla samotnych podróżników,par, które chcą spędzić w sposób aktywny weekend poznając nowe zakątki naszego kraju i dla rodzin z dziećmi. Co konkretnie ma nam do zaoferowania Dąbrowa Górnicza? Czego pod żadnym pozorem nie możemy przeoczyć?

Dąbrowa Górnicza – rejon niezwykłych przeciwności

Jeśli odwiedzisz Dąbrowę Górniczą możesz udać się nad urokliwe jezioro Pogoria i na Pustynię Błędowską. Jezioro ukazuje swoje uroki przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy możemy cieszyć się niezwykłym krajobrazem, choć oczywiście w innych miesiącach również wygląda wyjątkowo. Jezioro usytuowane jest tylko 3 km od centrum tego miasta, warto się tam wybrać. Następna niezwykła atrakcja to Pustynia Błędowska. Góra Czubatka (382 m n.p.m.) to idealny punkt widokowy, dla osób które chcą cieszyć się urokami tej niezwykłej pustyni nazywaną “polską Saharą”. Dobre miejsce widokowe to również Dąbrówka w Chechle (355 m n.p.m.) – tu możemy skupić się przede wszystkim na rejonach typowo piaskowych. Od niedawna turyści mogą cieszyć się nowym punktem widokowym w Kluczach – Róża Wiatrów – ten punkt szczególnej uwadze polecamy rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym. Jest to bowiem punkt widokowy całkowicie przystosowany do najmniejszych turystów i osób niepełnosprawnych.

Dąbrowa Górnicza – atrakcje z historią w tle

Osoby, które cenią sobie historyczne klimaty i chcą naprawdę wczuć się w klimat danego regionu powinny koniecznie zwiedzić Kopalnię Ćwiczebna Sztygarka. Zapoznaj się z historią i dowiedź się jak wygląda codzienna praca górników. Miejsce warte zobaczenia. Pozostając w klimacie muzealnym warto wybrać się do Muzeum Miejskie Sztygarka – to atrakcja idealna, dla wszystkich osób lubiących bliżej przyglądać się miejscowości, w której aktualnie przebywają. Udając się na spacer do tego muzeum poznamy kilka ciekawostek związanych z Dąbrową Górniczą. Miłośników tajemniczych miejsc z pewnością zainteresują Podziemia Będzińskie.
Również w Będzinie znajduje się Zamek Królewski – to właśnie z niego możemy podziwiać panoramę miasta. Sama Dąbrowa Górnicza ma też w swojej ofercie atrakcje dla miłośników rockowego pazura – to właśnie tu znajduje się słynna Ławeczka Hendrixa. Warto przyjechać do Dąbrowy Górniczej i przysiąść chociaż na chwilę przy słynnym artyście. Dąbrowa Górnicza

Zwiedzanie Dąbrowy Górniczej i okolic – wynajmij samochód i ciesz się urokami miasta

Wybierając się do Dąbrowy Górniczej i chcąc zwiedzić jak najwięcej warto wynająć samochód na kilka dni. To świetna opcja, ponieważ wiele atrakcji i naprawdę ciekawych, inspirujących miejsc znajduje się poza miastem. Wynajmując auto nie jesteśmy już tak bardzo skazani na pociągi czy autobusy – możemy zwiedzić okolicę dużo szybciej. Możemy zobaczyć kilka atrakcji nawet w ciągu jednego dnia.

Wbrew pozorom wynajem auta na wakacje czy konkretną, kilkudniową wycieczkę nie musi być drogi – nasza firma oferuje bardzo atrakcyjne warunki umowy, z nami nie przepłacisz, a będziesz mógł w pełni cieszyć się podróżą w gronie najbliższych przyjaciół. Dąbrowa Górnicza