Wypożyczalnia samochodów regulamin
25 czerwca 2018
wynajem auta
Wynajem auta
2 lipca 2018

Pojawienie się sektora usług związanych z wynajmem samochodów

długoterminowy wynajem samochodów
Jeszcze jakiś czas temu przedsiębiorstwa, które chciały wyposażyć swoich pracowników w samochody, musiały odłożyć na to sporą ilość pieniędzy, wziąć kredyt w bankach lub skorzystać z klasycznego leasingu. Obecnie na rynku można zauważyć prężnie rozwijające się wypożyczalnie samochodów, dzięki którym firmy mogą sporo zyskać.

Główne zalety wynajmu długoterminowego

Z pozytywów, płynących z wynajmu długoterminowego, przedsiębiorstwa chętnie korzystają. Wypożyczanie samochodów na rok lub dwa staje się coraz bardziej popularne. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, iż wypożyczalnie samochodowe, które zyskują klienta na długi okres czasu, maksymalnie spuszczają cenę wynajmu. Cena ta musi być bardziej atrakcyjna niż jakby wynająć to samo auto, na tych samych warunkach ale na krótszy okres czasu. Wypożyczalnie w ten sposób zachęcają potencjalnych klientów do wynajmu długoterminowego.

Kolejnym plusem jest to, że użytkownik nie musi się martwić o serwis, ubezpieczenie, przeglądy techniczne i okresowe oraz wymianę opon. Za wszystkie te czynności odpowiada całkowicie wypożyczalnia. Jedyne co to w odpowiednim czasie informuje co obecnie jest konieczne do zrobienia w samochodzie. Nie oznacza to jednak, że użytkownik może nie dbać o auto. W regulaminie, który klient przed wynajmem musi przeczytać i podpisać, jest wyraźnie napisane, że dbanie o wynajęty samochód jest konieczne.

Wynajem długoterminowy jest pozytywnym aspektem dla małych firm, które nie chcą inwestować w swoje samochody. Nie mając dużej floty jest im znacznie wygodniej zatrudnić do tego firmę zewnętrzną, która zajmie się również wszystkimi obowiązkami związanymi z dbałością o auto.

W związku z tym, iż wypożyczalnie bardzo sobie cenią długoterminowe wynajmy, często zdarza się, iż klient, w ramach bonusu, ma pierwszeństwo wyboru samochodu, którym będzie jeździł.

Dodatkowym plusem, zauważalnym przez managerów odpowiadających za flotę w przedsiębiorstwie, jest to iż koszty dla firmy są jasno określone. Mając własne samochody nie da się do końca przewidzieć wszystkich wydatków. I, tak jak już zostało wyżej wymienione, firma nie musi pamiętać o wszystkich serwisach i ubezpieczeniach związanych z pojazdami, bo obowiązek ten spada na wypożyczalnię samochodów.

Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że w momencie wymiany samochodu na model nowszy, przedsiębiorstwo znowu nie musi się niczym martwić tylko zgłosić wypożyczalni chęć wymiany. Odchodzi zatem problem z ewentualną sprzedażą starego samochodu.

Korzyści wynajmu długoterminowego z innej strony

Oprócz wszystkich wymienionych zalet jedną z ważniejszych dla przedsiębiorstw jest to, że nie muszą zaciągać dodatkowego kredytu, który uniemożliwiłby być może uzyskanie pożyczki na rozwój i ewentualną inwestycję zgodną z misją danej firmy.

Może się również zdarzyć, iż przedsiębiorstwo nie posiada zdolności kredytowej. W tym przypadku znowu na pomoc przychodzi wypożyczalnia samochodowa, do której owa zdolność nie jest oczywiście potrzebna.

Bardzo prawdopodobne, że sytuacja na rynku będzie się zmieniać na korzyść wypożyczalni samochodów. Obopólne pozytywy z tego płynące ewidentnie o tym świadczą.