wynajem auta mysłowice
Wynajem auta
13 kwietnia 2018
wypożyczalnia samochodów regulamin
Wypożyczalnia aut
28 maja 2018

Mysłowice – miasto warte poznania

Mysłowice to miasto leżące w województwie śląskim – znajduje się w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. To tu do życia został powołany zespół Myslovitz i za sprawą wokalisty powstało ważne na całą Polskę muzyczne wydarzenie Off Festival.

Mysłowice – niezapomniany wehikuł czasu do czasów średniowiecznych

Mysłowice nie są znane od strony turystyki – jest to duży błąd. Miasto to bowiem posiada wiele turystycznych “perełek”, z którymi warto się zapoznać. Jeśli poświęcimy na zwiedzanie zakątków Mysłowic odkryje odkryje ono przed nami swoje piękne, wyjątkowe oblicze. To miejsce idealne dla pasjonatów średniowiecznych klimatów, historii i monumentalnej architektury. Duża ilość budynków nawiązujących do średniowiecza zachwyca. Idąc w sronę rynku możemy natrafić na piękny kościół farny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Wzniesiono go jeszcze w okresie lokacji miasta około XIV, wieku ulegał licznym przebudowom.

To nie koniec atrakcji dla miłośników zabytków o charakterze sakralnym. Warto zwrócić szczególną uwagę na barokowo-klasycystyczny kościół filialny pod wezwaniem Św. Krzyża – według tradycyjnych zapisów kościół ten jest najstarszym obiektem kultu w mieście.
Spacer po starówce idealny sposób spędzenia wolnego czasu…

Mysłowice to również wiele budowli świeckich, o których zwiedzając to miasto nie możemy zapomnieć. Jesteś w Mysłowicach? Koniecznie zobacz mysłowicki ratusz, który został wybudowany w 1867 roku i przez dłuższy czas pozostawał on najbardziej okazałą budowlą w mieście. Przy odrobinie wolnego czasu warto również odwiedzić trzy muzea: Centralne Muzeum Pożarnictwa, Muzeum Misyjne oraz Muzeum Miasta .Mysłowice

Mysłowice – raj dla miłośników wyjątkowych, kulinarnych doznań

mysłowicePrzy okazji zwiedzania Mysłowic i poznawania uroków tego miasta warto udać się w towarzystwie bliskiej osoby do znanych, mysłowickich restauracji. Polecamy między innymi Restauracje Centralną na rogu Krakowskiej i Grunwaldzkiej, która już drugi rok z rzędu wygrywa plebiscyt na najlepszą restaurację w mieście. W mieście znajduje się także wiele pizzerii, które z pewnością zachwycą miłośników kuchni włoskiej. Chcąc zapoznać się z regionalną kuchnią możemy odwiedzić pobliskie knajpki z menu charakterystycznym dla tego regionu Polski.

Skorzystaj z wypożyczalni samochodów w Mysłowicach – zwiedzaj miasto wygodnie i komfortowo

Jesteś w Mysłowicach turystycznie? Chcesz zobaczyć jak najwięcej atrakcji w mieście i okolicach? Warto skorzystać z wypożyczalni samochodów. Oferta ta jest kusząca również z tego względu, że mieście nie ma strefy płatnego parkowania. Od kilku lat istnieje projekt stworzenia strefy płatnego parkowania, ale jeszcze nie został wcielony w życie. Planowane ulice objęte strefą płatnego parkowania objęłyby ulice: Strażacka, Kacza, Strumieńskiego, Grunwaldzka, Starokościelna, Przemszy, Kołłątaja, Krakowska, Powstańców i Szymanowskiego, które obsługiwane będą przez 17 parkomatów.
Posiadamy w naszej ofercie wiele typów aut dostosowanych idealnie do potrzeb i oczekiwań klientów – każdy znajdzie coś dla siebie. Wynajem aut w Mysłowicach jeszcze nigdy nie było tak proste. Wynajmując samochód nie tylko zapewniasz sobie komfort podróżowania, ale również oszczędzać dużo czasu. Zapraszamy do sprawdzania naszych usług wypożyczalnia samochodów