długoterminowy wynajem samochodów
Długoterminowy wynajem samochodów
29 czerwca 2018
wypożyczalnia samochodów knurów
Wypożyczalnia samochodów Knurów
6 lipca 2018

W związku z rosnącą popularnością wypożyczalni samochodowych przedstawiamy w kilku punktach jak powinien wyglądać przebieg czynności związanych z wynajmem.

1. Porównywarka cen w internecie

Szukanie odpowiedniego samochodu w dobrej cenie najlepiej zacząć na stronie internetowej, która zajmuje się porównywaniem cen w różnych wypożyczalniach samochodowych. Pokazuje ona, która oferta jest najbardziej korzystna dla nas. Może zdarzyć się tak, że mniejsze firmy nie będą tam brane pod uwagę, ponieważ mogą być nie zgłoszone. Jest to minus, plusem natomiast jest to, że wypożyczalnie na tych stronach są godne zaufania.

2. Wynajem auta

Na co najbardziej zwrócić uwagę:

– termin wynajmu – najlepiej rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem, bo może się zdarzyć, że wybrany przez nas pojazd będzie niedostępny lub ceny bardzo mocno pójdą w górę ( w sezonie)

– młody wiek kierowcy – wiele wypożyczalni samochodowych pobiera opłaty jeżeli kierowca ma mniej niż 25 lat

– limit kilometrów – określenie przez wypożyczalnię ile klient może przejechać kilometrów w ciągu dnia lub miesiąca . Warto sprawdzić czy wybrana przez nas wypożyczalnia pobiera za to dodatkowe opłaty.

– anulowanie rezerwacji/wynajmu – czasami bywa tak, iż wypożyczalnia zabezpiecza się przed nieprzemyślanymi rezerwacjami i pobiera za to opłaty w formie zaliczki.

– doba wynajmu – zdarzają się wypożyczalnie, które mają swoje “doby” działające podobnie jak doby hotelowe i są to niepełne 24h. Aby nie płacić za dodatkowy dzień wynajmu lepiej się doinformować wcześniej o takiej ewentualności.

3. Najważniejsze rzeczy, bez których nie wynajmiemy samochodu

Pierwsze co się od razu nasuwa na myśl jest oczywiście prawo jazdy, bez którego nie przebrniemy przez kolejne etapy wynajmu. Logiczne jest, iż osoba nie posiadająca prawa jazdy nie powinna wynajmować auta.

Kolejnym punktem jest dokument tożsamości, który potwierdza dane z prawa jazdy.

Do wynajęcie samochodu są potrzebne również pieniądze, w gotówce lub na karcie. Trzeba pamiętać o posiadaniu takiej kwoty, która wystarczy na kaucję i ewentualne dodatkowe ubezpieczenie.
pierwszy wynajem auta

4. Na co zwracamy szczególną uwagę przed odbiorem wynajmowanego samochodu?

Zanim wsiądzie się do wynajętego pojazdu powinno się sprawdzić kilka rzeczy, mianowicie:

Wygląd i stan pojazdu
Zorientowanie się czy nie ma uszkodzeń, a jeśli są warto zrobić zdjęcia i zgłosić to wynajmującemu.

Ilość paliwa w baku
Często wypożyczalnie dają klientowi pełny bak i w momencie oddania samochodu również wymagają pełnego baku. Warto zwrócić uwagę czy faktycznie jest tego paliwa tyle ile być powinno. Przy okazji można sprawdzić także inne płyny, tj. hamulcowy, do spryskiwaczy, stan oleju itp.

Kiedy dokładnie trzeba oddać samochód
O której godzinie kończy się kolejna doba wynajmu trzeba po prostu zapytać. Niezbędne jest również zwrócenie uwagi w jakich godzinach wypożyczalnia jest otwarta.

Dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych czynności nie musimy się bać, że wypożyczalnia w jakiś sposób naciągnie nas na dodatkowe koszty.