Wypożyczenie samochodu Bytom
Wypożyczalnia samochodów Bytom
2 marca 2018
wypożyczenie samochodu Będzin
Wypożyczalnia samochodów Będzin
2 marca 2018

Samochód zastępczy ŚląskNie jest niczym przyjemnym bycie uczestnikiem kolizji drogowej – dla każdego jest to ogromny stres, nierzadko doznajemy w czasie kolizji uszczerbków na zdrowiu, natomiast bardzo często nasze pojazdy ulegają uszkodzeniom, które nierzadko wyłączają je na pewien czas z użytkowania. Jeśli wykorzystujemy samochód do wypełniania naszych codziennych obowiązków, raczej nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez dostępu do auta – na szczęście, jeśli nie jesteśmy sprawcami kolizji, możemy zdecydować się na darmowy samochód zastępczy Śląsk.

Śląsk to główne terytorium działalności naszej firmy, do której zalicza się również udostępnianie pojazdów zastępczych. Warto wiedzieć, że taki pojazd można uzyskać bezpłatnie, spełniwszy określone warunki.

Samochód zastępczy - ŚląskSamochód zastępczy Śląsk – Skoda Octavia RS

Jak uzyskać samochód zastępczy?

Jeśli to nie my spowodowaliśmy kolizję drogową i jest to potwierdzone policyjną notatką z miejsca zdarzenia, możemy jak najbardziej wnioskować o auto zastępcze, które będzie nam udzielone bezpłatnie. Koszty poniesie sprawca kolizji. Zgłoś się do nas z dowodem osobistym, prawem jazdy oraz numerem zgłoszenia szkody Towarzystwu Ubezpieczeniowego, a my udostępnimy Ci samochód zastępczy Śląsk.

Śląsk w całości jest terenem, na którym możemy dostarczyć pojazd we wskazane przez Ciebie miejsce. Tak jak za użytkowanie pojazdu zastępczego, nie zapłacisz również za podstawienie go pod dowolny adres. Kiedy przestanie istnieć konieczność korzystania z auta zastępczego, możemy odebrać je od Ciebie z dowolnej lokalizacji, za co również nie poniesiesz żadnych kosztów. Naszą ofertę aut zastępczych kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak również do firm – u nas każdy może uzyskać pojazd zastępczy. Wnioskujących o auto zastępcze obowiązuje jedna reguła – klasa pożyczanego pojazdu nie może być wyższa od klasy uszkodzonego pojazdu własnego.

Śląskie samochody zastępcze

Kto płaci za samochód zastępczy?

Jeśli nie jesteś sprawcą kolizji drogowej, możesz bezpłatnie używać auta zastępczego. Wszelkie koszty z nim związane pokrywa sprawca kolizji ze swojej polisy ubezpieczeniowej. Dlatego też przy wnioskowaniu o pojazd zastępczy musisz posiadać dane osobowe sprawcy oraz dane jego polisy OC. Niestety dla sprawcy i jego ubezpieczyciela, nie mogą oni narzucać Ci, jako poszkodowanemu miejsca, skąd wypożyczysz samochód zastępczy Śląsk.

Śląsk na swojej mapie ma sporo punktów, gdzie można uzyskać pojazd zastępczy, a stawki za wynajem są mocno zróżnicowane i nieraz bardzo wysokie. Ubezpieczyciel sprawcy nie może stawiać Ci ograniczeń dotyczących ich wysokości. Jedyne ograniczenie, jakiemu podlegasz odnośnie wyboru auta zastępczego, to wspomniana już kwestia jego klasy, która powinna odpowiadać klasie Twojego auta. Oczywiście ubezpieczyciel sprawcy pokrywa koszty wynajmu auta zastępczego i związane z tym opłaty za podstawienie auta we wskazane przez Ciebie miejsca. Podstawowe wydatki związane z codziennym korzystaniem z samochodu, z napełnianiem baku na czele, leżą oczywiście w Twojej gestii.

Wynajem samochodów zastępczych na Śląsku