wypożyczenie samochodu Będzin
Wypożyczalnia samochodów Będzin
2 marca 2018
wypożyczenie samochodu na Lotnisku Pyrzowice
Wypożyczalnia samochodów lotnisko Katowice
2 marca 2018

Wynajem auta Katowice
Dane statystyczne Katowic:
Data założenia: XVI wiek
Powierzchnia: 164,64 km²
Ludność: 304 063(dane z 2015 roku)

Położenie miasta Katowice

Katowice są największym miastem Górnego Śląska. W mieście umiejscowione są siedziby władz wojewódzkich. Jest jednym z najbardziej rozwiniętych przemysłowo miast w województwie śląskim. Miasto swój początek miało końcem XVI wieku jako ośrodek kuźniczo rolniczy. W XIX wieku zaczeła rozwijać się sieć kolejowa co pozwoliło na dynamiczny wzrost przemysłu w rejonie. 1865 rok – w tym roku katowice otrzymały prawa miejskie. Liczba mieszkańców miejscowości to 350tys. dzięki czemu znajduje się w piewszej 10 największych miast Polski. Dzięki znakomicie rozwiniętej sieci komunikacyjnej, jako stolia Górnośląskiego Okręgu przemysłowego jest punktem rozjowowym dla wszystkich miast otaczających.

Przez miasto Katowice przechodzą jedne z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w kraju. Najważniejsze z nich do autostrada A4 i A2 oraz połączenia kolejowe północ-południe. Doskonale również rozwija się Port Lotniczy w Pyrzowicach-Ożarowicach. Z roku na rok padają rekordowe ilości obsłużonych pasażerów. Owy port często nazywany jest Katowickim. Katowice rónież postawiły na rozwój nauki i badań. Wynajem auta Katowice w mieście jest wiele uczelni wyższych które cieszą się renomą wśród wielu studentów z całego kraju. Wiązie się to ze wzrostem zapotrzebowania na wynajmy mieszkań, rozwojem strefy rozrywkowej co ma pozytywny wpływ na całą miejscowość.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Wynajem auta Katowice
Kościół NMP – budowla w stylu neogotyckim z 1870 roku, posiada wysoką strzelistą wieże a znajduje się w scisłym centrum.

Teatr Śląski – im. Stanisława Wyspiańskiego został wybudowany w 1907roku. Repertuar możemy sprawdzić tutaj

Rynek w Katowicach – odnowiony plac w centrum miasta, latem można posiedziać na leżakach w okolicy palm.

Kościół ewangelicki – pochodzi z XIX wieku, jest najstarszą budowlą miasta.

Spodek w Katowicach – Hala Widowiskowo-Sportowa przypominająca swoim wyglądem latający spotek. Odbywają się tu światowej rangi imprezy sportowe, koncerty i turnieje Lista aktualnych wydarzeń 

Parkowanie w Katowicach

W Katowicach obowiązuje strefa płatnego parkowania. Miasto podzielone jest na 3 strefy A,B i C. Strefa płatnego parkowania obejmuje około 1000 miejsc parkingowych. Wynajmując auto w Katowicach nie można zapomnieć o opłacie parkingu w parkomacie. Kara za postój bez wykupoionego biletu to 50zł. Więcej można przeczytać na stronie zakładu MZUIM Katowice

Komunikacja Miejska

Zarząd Transportu Miejskiego w Katowicach (KZK GOP) obsługuje autobusy oraz tramwaje. Więcej na stronie KZK GOP

wynajem auta katowice

 

Działamy na obszarze

Śląsk, województwo śląskieBędzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Ruda Śląska, Oświęcim i inne.