Wypożycz auto Tychy
Wypożyczalnia samochodów Tychy
31 marca 2018
miasto mysłowice
mysłowice
20 maja 2018

Dlaczego warto wynająć auto?

Branża motoryzacyjna coraz bardziej się rozwija – powstaje coraz więcej salonów, gdzie możemy kupić najnowsze modele aut odpowiadające obecnym standardom,rozwiązaniom technicznym.Samochody te zachwycają mocą, parametrami, poziomem bezpieczeństwa jakie zapewniają w czasie jazdy. Z drugiej strony jednak koszty zakupu auta, jak i utrzymanie samochodu jest bardzo wysokie. Nie wystarczy wyjść z salonu z zakupionym, nowym autem: dochodzą koszty użytkowania, ubezpieczenie, paliwo, które jak wiemy jest coraz droższe. Coraz więcej firm, jak i osób prywatnych decyduje się na wynajem auta? Dlaczego warto podjąć taką decyzje?

Wynajem auta dla firm – minimum formalności, niskie koszty użytkowania

Na wynajem samochodów bardzo często decydują się przedsiębiorcy, którzy potrzebują dobrego, mocnego zaplecza transportowego. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które dopiero raczkują w branży, chcą wystartować na rynku, ale nie dysponują dużym kapitałem firmowym – nie mogą pozwolić sobie na duże wydatki, zanim staną stabilnie na nogach. Tutaj świetnie sprawdza się wynajem aut – długoterminowy.

Zalety wynajmu aut dla firm:

korzyści fiskalne związane z odliczeniem zredukowanego podatku VAT,
pozabilansowość, istotna z perspektywy szczególnie młodego, początkującego przedsiębiorcy możliwość wliczenia rat i innych opłat do kosztów uzyskania przychodów,
brak czynszu inicjalnego.

Dla wielu firm jest to szansa na utrzymanie stabilności finansowej. W jaki sposób? Wynajmując auto firmy nie muszą angażować kapitału własnego, poza tym ich harmonogram opłat jest elastyczny. Dzięki temu poprawiają się wskaźniki bilansowe przy obniżaniu sumy bilansowej, obniża się wskaźnik finansowania aktywów kapitałów własnych. Przedsiębiorstwo ma wtedy lepszą zdolność kredytową – jest wiarygodne dla banków i różnego rodzaju instytucji finansowych.

Wiele firm wynajmuje samochody dla pracowników, aby rzetelnie wyposażyć flotę aut firmowych. Koszty utrzymania takie auta są dużo niższe. WSzystkie koszty związane z serwisem, przeglądami, ubezpieczeniem ponosi wynajmujący – łatwiej przy takim rozwiązaniu zachować płynność finansową firmy – można swobodnie planować wydatki i inwestycje bez ryzyka, że pojawi się coś nagłego.

Wynajem aut dla osób prywatnych

Osoby prywatne wynajmują samochód przede wszystkim w chwili nagłych wyjazdów. Nie masz na co dzień auta? Potrzebujesz go, aby załatwić ważną sprawę? Wynajem samochodu to idealne rozwiązanie. Wynajem aut to także “koło ratunkowe” w przypadku awarii, naprawy własnego auta. Dzięki temu można bez problemu przeczekać czas, kiedy nasze własne auto jest w naprawie.
Coraz popularniejsze jest również wynajmowanie aut w podróży. W naszym kraju jeszcze są to sytuacje sporadyczne, ale w innych krajach nikogo to już nie dziwi. Chcesz zwiedzić dany rejon? Nie być uzależnionym od środków publicznego transportu? Wynajem auta to znakomite rozwiązanie – oszczędność czasu, wynajmując samochód zwiedzisz i zobaczysz w nowym miejscu dużo więcej.