Samochody zastępcze Śląsk
Samochód zastępczy Śląsk
2 marca 2018
wynajęcie auta w Katowicach
Wynajem auta Katowice
2 marca 2018

Wypożyczalnia samochodów BędzinWypożyczalnia samochodów BędzinSkoda Octavia BędzinBędzin należy do najstarszych miast w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Dupa zbitasdfsf Osadnictwo na terenie Będzina sięga pradziejów. W IX w. w obecnym miejscu położenia zamku wzniesiono obronny gród, którego celem była ochrona szlaku handlowego z Kijowa, przez Kraków na Śląsk i do Norymbergi. Pierwsza odnotowana informacja na jej temat pojawiła się w 1301 r.
Będzin należy do jednego z ważniejszych ośrodków przemysłowych Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Głowne gałęzie przemysłu które się rozwineły na przestrzeni lat: huta metali nieżelaznych (Huta Będzin), Energetyka (elektrownia „Łagisza” i elektrociepłownia „Będzin”). Niedawno została zamknięta kopalnia (Kopalnia Grodziec, uruchomiona 7 czerwca 1899 roku, zamknięta w 2001 r, kopalnia odkrywkowa „Brzozowica”), przemysł obuwniczy (zakłady ButBędzin, d. Chełmek), cementowy – w Będzinie znajduje się najstarsza w Polsce cementownia.
Miasto Będzin mieści się 12 kilomentrów od Katowic, które są stolicą województwa śląskiego, 5 kilometrów od Sosnowca oraz 4 kilometry od Dąbrowy Górniczej. Od poczatki XIX wieku Bedzin pozostaje w lekkim cieniu miast ościeżnych, jednak jest równie ważną miejscowością. Aktualna mapka:
Wypożycz samochód Będzin
Dane statystyczne na rok 2017:
Powierzchnia 37,37 km?
Wysokość 260-382 m n.p.m.
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość
57 761[1]
1 545,7 os./km?
ul. 11 Listopada 20 – adres Urzędu Miejskiego

Rozwój kultury:

Najbardziej znanym punktem na mapie Będzina jest oczywiście Będziński Zamek Królewski.img style=”float:right; width:250px; margin:20px;” src=”/images/ps/zamek-bedzin.jpg” alt=”Zamek obronny w Będzinie”> Jest to średniowieczna warownia obronna zbudowana przez Kazimierza Wielkiego w paśmie Orlich Gniazd na wzgórzu nad Czarną Przemszą. Zamek był wielokrotnie niszczony przez wrogów, obecna jego forma została odbudowana w 1956 r. Kolejnym zabytkiem wartym odwiedzenia jest Pałac Mieroszewskich (Pałac Gzichowskich) – jest to barokowo-klasycystyczny pałac rodu Mieroszewskich położony w jednej z dzielnic Będzina, przy ulicy Świerczewskiego 15. Aby dokładniej zapoznać się z historią i zabytkami, warto odwiedzić stronę bedzin.pl

Podróżowanie:

Będzin jest miastem o bardzo dobrze rozwiniętej infrastukturze drogowej i kolejowej. Znajduje się bardzo blisko największych misast w regionie. Takie położenie sprawia iż możliwości dojazdu do najwyażniejszych dróg krajowych i autostrad nie stanowi problemu.

Komunikacja miejska w Będzinie:

Głównym operatorem komunikacji miejskiej w woj. śląskim jest KZK GOP. Nie inaczej jest w przypadku Będzina. Linia tramwajowa przez większą częśc miastra oraz duża liczba przystanków autobusowych pozwala na sprawne docieranie do wyznaczonych miejsc bez potrzeby jeżdżenia taksówką. Rozkłady można oglądać na stronie przedsiębiorstwa tutaj Jeżeli chodzi o infrastrukturę kolejową, Będzin posiada własny dworzec kolejowy który można znaleźć na rozkładzie tutaj pod nazwą Będzin Miasto.

Wypożyczalnia samochodów w Będzinie z usługą door to door:

Wynajem auta za pośrednictwem wypożyczalni samochodów Pożycz-go to korzystne rozwiązanie dla osoby która potrzebuje wynając auto pod adresem wskazanym adresem. Podstawiamy samochód pod wyznaczony adres o ustalonej godzinie, auto można oddać w innym miejscu na terenie miasta Będzin.

Wypożyczalnia samochodów Będzin przez nas prowadzona zapewnia nową flotę oraz 24godzinna pomoc telefoniczną w przypadku zaistnienia problemu. Będzin jako jedno z niewielu miast oferuję bezpłatne parkingi w centrum oraz na terenie całej miejscowości. Od początku naszego istnienia jako priorytet stawiamy sobie aby dotrzeć do każdego klienta woj. Śląskiego który poszukuje takiej usługi jak wypożyczalnia samochodów Będzin.

Będzin jest miastem często pomijanym przez konkurencyjne firmy, jednak obecna warunki i nasze doświadczenie pokazują, że dużo osób korzysta z wynajmu samochodu na terenie Będzina. Dlatego cieszymy się że mieszkańcy i goście Będzina mogę skorzystać z oferty przez nas przygotowanej.