chełm śląski
Wypożyczalnia samochodów Chełm Śląski
16 lipca 2018
Wynajem aut pyskowice
Wypożyczalnia samochodów Pyskowice
26 lipca 2018

Wypożyczalnia samochodowa Imielin

Przez miasto biegnie droga wojewódzka nr 934, łącząca ze sobą Katowice i Oświęcim. Dodatkowo Imielin ma dogodny dostęp do zjazdu na autostradę A4 w relacji Katowice – Kraków, jak również drogi krajowej numer 1.

Biorąc pod uwagę powyższe dogodne połączenia zachęcamy do wypożyczania samochodu będąc w Imielinie. Jak zostało już wyżej powiedziane, miasto leży w niedalekiej odległości od Mysłowic, siedziby naszej firmy, w związku z tym podstawienie auta z wypożyczalni będzie darmowe, ponieważ odległość nie przekraczałaby 50 km.

Jeżeli klient chce pozostać w Imielinie i korzystać z jego atrakcji nasza wypożyczalnia może zaoferować idealny samochód do poruszania się po mieście. W naszej ofercie znaleźć można duże i małe samochody, klient wybiera model dogodny dla niego. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to rezerwacja. Dokonać należy jej z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza planując wynajem auta w okresach urlopowych, świątecznych i wakacyjnych. W związku z dużym zainteresowaniem wynajęciem samochodów może zdarzyć się tak, iż żaden z pojazdów nie będzie dostępny. Atutem wcześniejszej rezerwacji jest również to, iż klient może sobie wybrać samochód idealny dla niego i jego rodziny, gdyż dostępność aut będzie na pewno większa niż rezerwując na ostatnią chwilę.

Zarys miasta Imielin

Wynajem aut Imielin
Wypożyczalnia samochodów Imielin, miasto jest niewielkim miastem położonym w południowo-wschodniej części województwa śląskiego. Leży w powiecie bieruńsko-lędzieńskim, nad rzeką Przemszą i Imielanką; liczy prawie 9 tysięcy mieszkańców. Należy również do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, największego okręgu przemysłowego w Polsce. Imielin leży blisko Katowic, od stolicy województwa śląskiego dzieli go zaledwie 18 kilometrów. Miasto graniczy z Chełmem Śląskim, Mysłowicami oraz Jaworznem i Lędzinami. Mapka

Rzeźba terenu w Imielinie jest zróżnicowana. W jednej części miasta zajmują wzniesienia nazwane Garbami Imielina, natomiast druga część to teren równinny, na której znajdują się złoża węgla kamiennego.

W mieście znajdują się dwie szkoły podstawowe oraz przedszkole.

Herb

wypożyczalnia samochodów imielin
W 1967 roku, gdy Imielin otrzymał prawa miejskie, powstał zarys dzisiejszego herbu miasta. Różnice były następujące: obecnie kapliczka z cegiełek i ze złotymi wrotami stoi na murawie na błękitnym tle, natomiast w ówczesnym czasie na herbie nie było murawy a wrota były srebrne. Nie zmieniła się natomiast kopuła kapliczki pozostająca w kolorze złotym, uwieńczona krzyżem łacińskim, symbolizującym powszechną wiarę katolicką.

Atrakcje

Atrakcją miasta niewątpliwie może być Góra Gąsiorowa znajdująca się w dzielnicy Imielin-Jazd. Wznosi się ona na wysokość 275 m n.p.m. i w ramach rozrywki można na nią wejść. W związku z tym, iż zbocze jest łagodne może to być dobry początek dla dzieci przed wspinaniem się na wyższe góry.

Jezioro Dziećkowice

Choć nazwę zawdzięcza dzielnicy Mysłowic, jego większa część leży w Imielinie. Jest to właściwie sztucznie powstałe jezioro dlatego można spotkać się z nazwą “zbiornik Dziećkowice”. Uznawany jest również za najczystszy zbiornik wodny na śląsku, służy on jako rezerwuar wody pitnej. Mimo iż teren w całości należy do osoby prywatnej i wstęp na plaże jest wzbroniony, co roku przychodzi tutaj pełno osób aby wypocząć w upalne dni. Powstały tu restauracje, kluby żeglarskie oraz wypożyczalnie sprzętów wodnych. Jest to również raj dla wędkarzy i ludzi, którzy lubią spędzać czas blisko przyrody. Doskonałe miejsce na biwakowanie i urządzenie grilla. Daje bardzo dużą możliwość wypoczynku.

Parafia Matki Bożej Szkaplerznej należąca do archidiecezji katowickiej.

Historia Matki Boskiej Szkaplerznej sięga XII w. Wtedy to ówcześni karmelitanie podczas swojej ucieczki przed prześladowaniem, modląc się i prosząc o pomoc, ujrzeli Matkę Boską otoczoną aniołami. Jak wieść głosi właśnie wtedy Najświętsza Panna miała dać szkaplerz symbolizujący przymierze pokoju oraz wiecznego zobowiązania. Ten kto go nosi miał być chroniony przed licznymi niebezpieczeństwami i przed ogniem piekielnym. Szkaplerz jest niejako tarczą dla człowieka wierzącego. Do dzisiaj praktykowane są nabożeństwa do Matki Bożej Szkaplerznej, co więcej rozprzestrzeniły się poza obręb Zakonu Karmelitanów na duchownych i ludzi świeckich.