wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska
Wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska
26 lipca 2018
wypożyczalnia czeladź
Wypożyczalnia samochodów Czeladź
12 października 2018

Wypożyczalni samochodów Lędziny

Choć Lędziny nie należą do największych w województwie śląskim jego infrastruktury mogłyby mu pozazdrościć miasta z północnej części kraju. Dodatkowo na jego terenie ciągle są realizowane projekty mające na celu udoskonalenie życia mieszkańców. Miasto ciągle się rozwija i choćby dlatego warto je odwiedzić.
Do pobytu w mieście zachęcamy wynajmując auto z naszej wypożyczalni samochodowej. Lędziny nie mają systemu parkomatów, co przemawia na korzyść poruszania się autem po mieście.
Nasza wypożyczalnia oferuje samochody dla każdego ( kategorie od A-D), dla jednej osoby lub dla całych rodzin, z silnikiem diesla lub benzynowym. W zależności od zapotrzebowania.
Mysłowice są siedzibą naszej wypożyczalni samochodowej, Lędziny natomiast z nimi sąsiadują.
Oferujemy darmowe podstawienie samochodu do 50km od naszej wypożyczalni samochodowej.
Lędziny zachęcają również do skorzystania z licznych atrakcji, które wymienione zostały powyżej. Przybycie do każdej z nich zagwarantujemy dzięki naszym pojazdom.

Zarys miejscowości Lędziny

wypożyczalnia samochodów lędziny

Lędziny to miasto liczące niecałe 17 tysięcy mieszkańców, leżące na terenie województwa Śląskiego, w jego środkowo-wschodniej części, w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Miasto graniczy ze stolicą Górnego Śląska – Katowicami, jak również z Mysłowicami, Tychami, Bieruniem, Imielinem i Chełmem Śląskim. Lędziny wpisują się na listę miast należących do aglomeracji śląskiej, a zaawansowana infrastruktura drogowa sprawia, iż przemieszczanie się pomiędzy nimi jest szybkie i przyjemne. Przez północną część Lędzin przebiega droga krajowa numer 1, dojechać nią można między innymi do autostrady A4. Na terenie miasta poruszają się autobusy firmy KZK GOP oraz MZM Tychy.

Lędziny leżą na Pagórach Jaworznickich, na które składają się wzgórza: Klimont, Szachta, Strzyżówka, Małkowiec, Glinogóra, Wapieńka i Kępa.

W mieście funkcjonują przedszkola, żłobek, szkoły podstawowe, licealne, zawodowe, technika oraz szkoły policealne.

Aż 77 zakładów przemysłowych powstało na terenie Lędzin, najważniejszą rolę z nich odgrywa, jak przystało na Górny Śląsk, kopalnia KWK Ziemowit.

Herb Lędzin

Herb Lędzin przedstawia kościół św. Klemensa istotnie znajdujący się w mieście. W rzeczywistości stoi on na wzgórzu Klimont. Na herbie widać zarys zielonego wzgórza, na którym wznosi się czerwona budowla z niebieskim dachem. Tło natomiast jest białe.

Atrakcje w Lędzinach

wynajem aut Lędziny

Jako atrakcje możemy wymienić Kościół św. Klemensa, o którym mowa jest wyżej. Zbudowany w stylu barokowym zawiera jeszcze elementy z początku jego istnienie, takie jak: chrzcielnica z 1657r., żyrandol oraz relikwiarz w kształcie drewnianej ręki z XVIIw.

Miasto Lędziny organizuje imprezy kulturalne:

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
– Dni Lędzin w czerwcu
– Dzień Dziecka
– Igrzyska Osób Niepełnosprawnych
– Koncerty na wolnym powietrzu
– Sylwester

W czasie letnim Lędziny proponują spędzenie czasu na basenie odkrytym “Zalew”. Jest to właściwie duży kompleks sportowy, na którym można znaleźć również skate park i plac zabaw dla dzieci. Nasza wypożyczalnia samochodów Lędziny podstawia w to miejsce samochody do wynajęcia bez dodatkowych opłat w godzinach pracy.