imielin
Wypożyczalnia samochodów Imielin
18 lipca 2018
wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska
Wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska
26 lipca 2018

Wypożyczalnia samochodów Pyskowice

Wybierając się na urlop do Pyskowic warto, na czas pobytu, wypożyczyć samochód. Liczne atrakcje i brak parkomatów w centrum miasta powinny za tym przemawiać. Również połączenia z innymi, większymi miastami takimi jak Katowice i sąsiadujące z Pyskowicami Gliwice, stanowią dodatkowy atut.
Oprócz tego Pyskowice znajdują się w bliskim sąsiedztwie z jeziorami ( np. w Czechowicach, na Pławniowicach i Dzierżnie) blisko stąd również w góry. Właśnie z tego powodu samochód w tym momencie staje się rzeczą jak najbardziej pożądaną. Wynajem aut pyskowice

Nasza wypożyczalnia oferuje auta zarówno do podróży dalszych jak i tych bliższych oraz dla klientów, którzy będą się poruszać wyłącznie po mieście. Ze względu na liczne zainteresowanie w okresach letnich konieczna jest dużo wcześniejsza rezerwacja, wtedy również wybór samochodów w wypożyczalni będzie większy. A co za tym idzie? Można dostosować samochód do swoich potrzeb i wymagań.
Nasza siedziba, mimo iż leży daleko od Pyskowic, obsługuje całą aglomerację śląską. Do 30 km podstawienie samochodu jest za darmo więc gorąco zachęcamy do wynajmu pojazdów z naszej wypożyczalni.
Zarys miasta Pyskowice

Pyskowice są miejscowością położoną na Górnym Śląsku, w powiecie gliwickim, nad rzeką Dramą. Liczba mieszkańców nie przekracza tutaj 19 tys. Pyskowice należą do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.
Sąsiadują z większym miastem Gliwice, które może mieszkańcom Pyskowic zapewnić kształcenie na Politechnice Śląskiej oraz w renomowanych liceach ogólnokształcących. W Gliwicach znajdują się również węzły autostradowe A1 i A4 oraz wjazd na DK88 i Drogową Trasę Średnicową. Dzięki temu poruszanie się samochodem po aglomeracji śląskiej jest przyjemne i szybkie.

Herb Miasta Pyskowice

Herb Pyskowic przedstawia dwie wieże znajdujące się za murem obronnym. Wieże są przedstawione z otworami strzelniczymi. Tło wypełnia barwa czerwona. Herb w obecnej formie został zaakceptowany w 2008 r.wypożyczalnia samochodów Pyskowice

Atrakcje Miasta Pyskowice

Pyskowice są miejscem gdzie możemy znaleźć sporo atrakcji. Między innymi można tutaj odwiedzić skansen taboru kolejowego, który powstał z kompleksu nieczynnej wagonowni. Wiadomo, że kolej jest nieodzowną częścią Górnego Śląska, dzięki niej region mógł się rozwijać, i z tego właśnie powodu warto odwiedzić to miejsce. Eksponaty, które możemy tam znaleźć to: wagony pasażerskie i kolejowe, parowozy oraz lokomotywy spalinowe. Dla dzieci, które uwielbiają przygody ” Tomka i przyjaciół”, jest to atrakcja, którą koniecznie muszą zobaczyć, ponieważ jest to niejako odwzorowanie bajki w świecie realnym.

Oprócz tego w Pyskowicach możemy pójść na: rynek, na którym znajdują się budynki mieszkalne z XVIII i XIX w.; Stare Miasto, które jest zachowane w średniowiecznym układzie urbanistycznym; droga krzyżowa z XVIII w.; oraz Kościół św. Mikołaja z XV w.

Ciekawą atrakcją historyczną jest również cmentarz żydowski. Mimo iż trochę zarośnięty nagrobki są tu doskonale widoczne. Cmentarz powstał w 1830 roku a ostatni pochówek został dokonany podczas II Wojny Światowej. Możemy tam znaleźć pomnik z napisem mówiącym o tym, że spoczywają tutaj żydzi, za których śmierć odpowiedzialność ponoszą hitlerowcy.