Przemyślany wynajem samochodu
Wypożyczalnia busów
20 czerwca 2018
długoterminowy wynajem samochodów
Długoterminowy wynajem samochodów
29 czerwca 2018

Wypożyczalnia samochodów – Chcę wypożyczyć samochód i co dalej?

Gdy już znajdziesz odpowiedni samochód dla siebie dzwonisz do wybranej wypożyczalni i omawiasz warunki wynajmu. Jednak zanim się to stanie powinieneś dokładnie przeczytać regulamin, pod którym będzie się trzeba podpisać.

Uproszczony regulamin wypożyczalni samochodów

Niniejszy tekst przedstawia uproszczony regulamin wypożyczalni samochodów.

Wynajmującym może być osoba, która: skończyła 21 lat, posiada prawo jazdy, posiada ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz jest poczytalna umysłowo i nie będzie stanowiła zagrożenia na drodze. W momencie wypożyczenia samochodu najemca jest zobowiązany do wypełnienia protokołu przekazania oraz umowę wynajmu auta. Umowa ta zawierana jest pomiędzy osobą wynajmującą a wypożyczalnią. Gdy już zostanie wszystko podpisane najemca wpłaca kaucję. W zależności od wynajętego samochodu kwota ta waha się od 500 do 1000 złotych. Płatność za wynajem pojazdów powinna być uiszczana całkowicie z góry za dany okres wynajmu. W momencie gdy samochód jest użytkowany przez długi okres czasu wyznaczone daty są ostatecznymi terminami wpływu pieniędzy.

Kary i zasady użytkowania

Wynajmujący zobowiązuje się pokryć szkody w momencie gdy:
– zgubi kluczyki – 2000zł
– zgubi dowód rejestracyjny – 500zł
– drobne szkody z winy wynajmującego nie przekraczające 2%
– gdy stanie w płatnej strefie lub dostanie mandat
– mimo zakazu pali w wynajmowanym samochodzie papierosy

regulamin wypożyczalni samochodówSamochód klientowi podstawiany jest zawsze z pełnym bakiem. Powinien być oddany z takim samym stanem paliwa, w innym wypadku naliczana jest dodatkowa opłata. Klient sam sobie tankuje samochód podczas jego użytkowania.

Polisa ubezpieczeniowa nie obowiązuje w momencie gdy użytkownik jest pod wpływem alkoholu lub nie ma prawa jazdy i wyrządzi szkodę. Pojazd może prowadzić tylko osoba wymieniona w umowie. Minimalny okres wynajmu samochodu to 24h. Zabrania się przewożenia towarów objętych zakazem przez Urząd Celny. Osoba wynajmująca pojazd odpowiada za wszelkie straty wchodzące w skład samochodu. Spłatę wszelkich zobowiązań z tytułu wyrządzenia szkód nie objętych polisą należy uiścić w terminie do 14 dni. W momencie oddania pojazdu przed ustalonym terminem stratę, z tytuły nie wykorzystania w pełni czasu wynajmu, ponosi użytkownik.

Samochód klient otrzymuje od nas czysty i zadbany. W takim samym stanie powinien z powrotem wrócić do wypożyczalni. Przedłużenie wynajmu bez wcześniejszego uzgodnienia spowoduje naliczenie kary. Każdą awarię należy zgłosić wypożyczalni.

Ponadto wynajmujący powinien stosować się do obowiązujących przepisów drogowych, mieć zawsze przy sobie odpowiednie dokumenty oraz dbać o to aby wynajęty samochód nie został skradziony. Dodatkowo pilnować poziomu oleju silnikowego i płynu hamulcowego, sygnalizacji świetlnej w aucie oraz sprawdzanie opon pod kątem ciśnienia i uszkodzeń.

W przypadku wypadku drogowego należy w pierwszej kolejności wezwać policję, napisać oświadczenie od wszystkich uczestników ruchu drogowego, zabezpieczyć pojazd i ostatecznie powiadomić wypożyczalnię.

W momencie kradzieży pojazdu, z kluczykami i dowodem rejestracyjnym w środku pojazdu, osoba wynajmująca zobowiązana jest do spłacenia całości straty.

Przed wynajmem samochodu konieczne jest przeczytanie i zaakceptowanie regulaminu wypożyczalni samochodowej.wypożyczalnia samochodów regulamin