Wynajem aut pyskowice
Wypożyczalnia samochodów Pyskowice
26 lipca 2018
wypożyczalnia samochodów lędziny
Wypożyczalnia samochodów Lędziny
25 sierpnia 2018

Wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska

Rozwój infrastruktury drogowej w Rudzie Śląskiej spowodował, że przemieszczanie się pomiędzy kluczowymi miastami Górnego Śląska jest szybkie i łatwe. Przemawia to oczywiście za wypożyczeniem samochodu przebywając w Rudzie Śląskiej. W mieście są zjazdy na autostradę A4 oraz Drogową Trasę Średnicową. Jadąc wygodnym samochodem podróż staje się przyjemna.
Również pozostając w mieście zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu aut w Rudzie Śląskiej. W mieście póki co nie ma parkomatów, co może być plusem i minusem. Nie trzeba płacić za parking ale przez to może być problem z zaparkowaniem pojazdu z powodu natłoku samochodów. Wyjściem z sytuacji mogą być płatne parkingi, na których zawsze są miejsca.

Reasumując, spędzając czas w Rudzie Śląskiej zachęcamy do skorzystania z usług naszej wypożyczalni samochodowej. Wysoce rozwinięta infrastruktura oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że klienci chętnie korzystają z wynajmu na tym terenie. Nasza wypożyczalnia swą ofertą obejmuje teren Rudy Śląskiej, a co więcej, podstawienie samochodu będzie tutaj darmowe.wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska
Zarys miejscowości

Ruda Śląska jest jednym z większych miast Górnego Śląska. Znajduje się w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, będącego największym takim okręgiem w Polsce. Wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska powstała z połączenia z Rudy i Nowego Bytomia w 1959 roku. Miasto liczy niecałe 139 tysięcy mieszkańców.

Miasto składa się z jedenastu dzielnic, do których należą: Czarny Las, Kochłowice, Nowy Bytom, Chebzie, Ruda, Wirek, Halemba, Bykowina, Godula, Orzegów oraz Bielszowice. W związku z tym, iż w przeszłości każda z dzielnic była osobnym miasteczkiem “zażyłość” i związki pomiędzy obecnymi dzielnicami nie są duże. Funkcje administracyjne w Rudzie Śląskiej pełni dzielnica Nowy Bytom, w niej też umiejscowiony jest Urząd Miasta.

Wypożyczalnia samochodów Ruda Śląska Położenie

Miasto leży w samym centrum aglomeracji śląskiej, dlatego posiada najszybsze połączenia drogowe z innymi ważnymi miastami należącymi do GOP. Autostrada A4 i Drogowa Trasa Średnicowa przebiegające blisko miasta, a mające wjazdy w jego obrębie, sprawiają, że komunikacja pomiędzy miastami jest również komfortowa i rozładowuje ruch w centrum miasta.
Obecnie w Rudzie Śląskiej funkcjonują stare kopalnie, założone przez niemieckich przedsiębiorców, jak i nowoczesne zakłady np. Halemba.

Wszystkie czynne zakłady przemysłowe: KWK Ruda, do której należą kopalnia Bielszowice, Halemba oraz Pokój; Huta Pokój, Elektrociepłownia Mikołaj; ZEKON; STAMA

W wyżej wymienionych kopalniach dochodziło do licznych katastrof, np. stąpnięcia ziemi lub wybuch metanu, w związku z czym śmierć poniosło wielu górników.

Ruda Śląska jest miastem na prawach powiatu czyli władzę wykonawczą sprawuje tu Prezydent Miasta.

Herb i flaga

Flaga Rudy Śląskiej przedstawia dwa trójkąty prostokątne, które po połączeniu tworzą prostokąt. Jeden z nich jest żółty ( w górnej części), natomiast drugi – niebieski ( w dolnej części flagi). Barwy te są charakterystyczne dla Górnego Śląska.

Herb Rudy Śląskiej składa się z dwóch części. Po lewej stronie przedstawiony został orzeł śląski ucięty w połowie (widzimy prawy jego bok), natomiast druga część herbu należy całkowicie do patronki górników – św. Barbary. Kiedyś gdy herb był podzielony na trzy części, ostatnia z nich przedstawiała koło zębate – symbol przemysłu.wynajem-aut-ruda-slaska

Atrakcje

Podczas II Wojny Światowej przy zakładach Zgoda w Rudzie Śląskiej powstał podobóz KL Auschwitz, w którym zginęło 400 więźniów przewiezionych z Oświęcimia. Kierował nim Wilhelm Gehring. W styczniu 1945 roku Niemcy opuścili podobóz a zajęła go Armia Czerwona. Dzisiaj o tym miejscu przypomina brama i słupy z czerwonej cegły.

Świetnym miejscem na spędzenie wolnego czasu jest również Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej. Kapsuła czasu przenosi nas do ubiegłego wieku niczym w jakimś filmie. Dopracowane szczegóły w wystawach oraz filmy sprawiają, że faktycznie można się pogubić. Serdecznie zachęcamy do zwiedzania całe rodziny, niech młodzi zobaczą jak żyło się kiedyś.Ruda Śląska Wypożyczalnia

Więcej na temat miasta można przeczytać TUTAJ