Wynajem samochodów Siemianowice Śląskie
Wypożyczalnia samochodów Siemianowice Śląskie
2 marca 2018
Wynajmij auto w śląskiem

Wypożyczalnia samochodów Śląskie

Województwo Śląskie

Wypożyczalnia samochodów Śląskie

Województwo śląskie jest jednostką samorządu terytorialnego oraz jednostką podziału administracyjnego. Jego powierzchnia to 12333,09km2. Leży na obszarze Niziny Śląskiej, Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego, Beskidów Zachodnich. Obejmuje wschodnią część Górnego Śląska i zachodnią część zachodniej Małopolski, w tym Zagłębie Dąbrowskie, Zagłębie Krakowskie, Żywiecczyznę i Częstochowę. Liczba osób które zamieszkują Śląskie to 4,57mln. Województwo Śląskie cechuje się najwyższym stopniem urbanizacji oraz gęstości zatrudnienia spośród wszystkich województw w Polsce. Ma również najwięcej miast na prawach powiatu niż powiatów.<a href=”http://www.slaskie.pl/” rel=”nofollow„>Mapa płatnego parkowania</a>

Jest ono również jednym z najlepszych pod względem inwestycji w całej Polsce. Jednym z czynników który plasuje tak wysoko województwo śląskie jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której powstało wiele inwestycji, co w konsekfencji zaowocowało powstawniem 56tys nowych miejsc pracy. Katowicka strefa ekonomiczna została dwukrotnie uznaną za najlepszą w roku 2015 i 2016.

Wypozyczalnia samochodow slaskie

Województwo Śląskie jest jednym z najbardziej rozwiniętych województw pod względem kolei. Przez dworzec główny w Katowicach przejeżdżają pociągi InterCity oraz Eurocity. Biegnie tędy autostrada A1 (E75), autostrada A4 (E40), droga ekspresowa S1, droga ekspresowa S52, droga ekspresowa S86 oraz kilkanaście dróg krajowych i dróg wojewódzkich. Drogowa Trasa Średnicowa ma docelowo połączyć centra większości miast leżących w GOP.

Śląskie to obszar wielokulturowy, na ukształtowanie którego w znaczącym stopniu wpływ miała zamieszkująca ludność pochodzenia niemieckiego, czeskiego, polskiego oraz żydowskiego. Silne poczucie tożsamości z reginonem oraz duże zróżnicowanie kulturowe w różnych jego obszarach potwierdza jego wielokulturowość.

Ludzie żyjący na śląsku to zadowoleni i energiczni mieszkańcy. Prowadzą bogate życie kulturalne, a gospodarka kojarzy się z przedsiębiorczością małych firm oraz górnictwem.

Jest jednym z ciekawszych i najbardziej atrakcyjnym pod względem turystyki regionem w Polsce. Prezentuje zróżnicowany krajobraz, bujne życie kulturalne oraz nieskazitelną przyrodę.

Działamy na obszarze

Śląsk, województwo śląskie: Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Ruda Śląska, Oświęcim i inne. Skontaktuj się z nami w celu omówienia szczegółów podstawienia samochodu: Contact