Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza
4 czerwca 2018
Wynajem busa
Wynajem samochodów dostawczych Mysłowice
11 czerwca 2018

Podróż wakacyjna? Tylko wypożyczonym samochodem

Dzisiejszy świat jest coraz bardziej otwarty. Możemy bez problemu zwiedzać miejsca, które jeszcze niedawno były dla nas nieosiągalne – odwiedzać miasta w Polsce, Europie na całym świecie… Chcąc zwiedzić odległe miejsca, zobaczyć jak najwięcej w krótkim czasie warto wypożyczyć auto na czas pobytu – to duży komfort i wygoda.

Jak wypożyczyć auto?Wakacyjny wynajem samochodu

Wypożyczanie auta na czas podróży nie należy do skomplikowanych. Jeśli planujemy daleką trasę np. po Norwegii, Islandii lub w innym miejscu, gdzie odległości między poszczególnymi miastami, atrakcjami turystycznymi warto zarezerwować samochód wcześniej i jechać na wakację bez nerwów i niepokoju czy dostaniemy na wynajem odpowiednie dla nas auto. Rezerwując auto musimy zazwyczaj zapłacić kaucję,podać swoje dane osobowe i indywidualne oczekiwania i preferencje związane z wynajmowanym samochodem. Dostawca biorąc pod uwagę nasze oczekiwania i czas pobytu w danym miejscu dokonuje szczegółowej wyceny. W odpowiedzi klient otrzymuje pakiet informacji o miejscu odbioru samochodu i jego zwrotu, całkowitej cenie wynajmu. Musi też się zapoznać z obowiązującym regulaminem wynajmu aut. Zamawiający auto pokrywa koszty paliwa i jest zobowiązany oddać auto w nienaruszonym stanie.

Wypożyczenie samochodu w podróży – o czym należy pamiętać?

Wiesz w jakim terminie wyjeżdżasz? Zarezerwuj auto wcześniej. Koszty wynajmu mogą być dużo niższe niż przed samą podróżą. Wynajmując auto weź pod uwagę również:

1. wysokość kosztów dodatkowych: w ich skład może wchodzić między innymi: odbiór samochodu poza godzinami pracy biura lub młody wiek kierowcy;
2. w jakim miejscu chcesz odebrać i oddać samochód;
3. poznaj dokładnie politykę paliwową danego miejsca – najczęściej auto jest dostarczane z pełnym bakiem i w takim też stanie należy je zwrócić;
4. jakie usługi wchodzą w koszty i zakres ubezpieczenia – najczęściej w cenę najmu wlicza się OC, AC i ubezpieczenie kierowcy, można także wykupić dodatkowe pakiety.
5. dokładnie przeczytaj regulamin wynajmu aut w kraju, do którego się wybierasz.

Wynajem aut – podróżuj komfortowo, ciesz się urokami wakacji

Wynajmowanie auta w podróży ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Przede wszystkim jest to gwarancja oszczędności czasu – nie jesteśmy skazani na komunikację miejską, szybko i bezpiecznie możemy przedostać się z punktu A do punktu B. Unikamy stresu czy zdążymy wszystko zwiedzić i zobaczyć. Możemy często zobaczyć miejsca turystyczne bardzo od siebie oddalone.Jest to szczególnie cenne między innymi we wspomnianej już wyżej Norwegii. Tam często poszczególne fiordy to odległość 400 – 600 km – wynajmując auto możemy cieszyć się komfortem i niezależnością. Cieszyć się niezwykłymi widokami. Warto zaznaczyć w tym momencie również, że wbrew pozorom wynajmując auto i dzieląc koszty na kilka osób możemy wygenerować finansowe oszczędności. W wielu krajach bilety na komunikację miejską i międzymiastową są bardzo drogie – po porównaniu wszystkich kosztów możemy dojść do wniosku, że wynajem auta i podzielenie kosztów z przyjaciółmi, z którymi wyruszamy w podróż wychodzi dużo korzystniej.

Jedziesz w daleką podróż? Chcesz zobaczyć jak najwięcej? Nie zastanawiaj się! Skorzystaj z wynajmu samochodów. Firmy działające w tym zakresie oferują bogatą flotę aut, dobre ceny, służą poradą na każdym etapie realizacji transakcji. Podróżując wynajętym autem możemy cieszyć się wakacjami i podziwiać uroki danego miejsca.